Stary prezes, nowy zarząd w Wildze Garwolin

Waldemar Mrugała został wybrany prezesem Garwolińskiego Klubu Sportowego Wilga Garwolin na kolejną, szóstą kadencję. W składzie dziewięcioosobowego zarządu jest aż sześć nowych twarzy.

Walne zebranie sprawozdawczo-wyborcze klubu odbyło się dzisiaj. Po raz pierwszy to wydarzenie odbyło się w nowym budynku klubowym. Na początku zebrania przyjęto sprawozdania z działalności klubu oraz komisji rewizyjnej za 2018 roku.

Do nowego zarządu, na lata 2019-2021, wybrano dziewięć osób. Prezesem, na szóstą kolejną kadencję został Waldemar Mrugała. Wiceprezesem ds. sportowych będzie Łukasz Grązka, a wiceprezesem ds. finansowych Marcin Makaruk. Funkcję sekretarza pełnić będzie Mariusz Moch, a skarbnika Aneta Modras. Skład zarządu uzupełniają Jarosław Szulc, Mariusz Król, Maciej Buława, Dariusz Makulec. Z poprzedniego zarządu, w obecnym gremium pozostały trzy osoby.

Przewodniczącym komisji rewizyjnej nadal będzie Marek Mucha. Sekretarzem został Adam Wojciechowski. W komisji zasiada także Andrzej Pyra.

– Dziękuję staremu zarządowi, który przez ostatnie dwa lata dbał o to, żeby klub się rozwijał – mówi w rozmowie z nami Waldemar Mrugała. Pytany o cele na nową kadencję, odpowiada szybko „oby nie było gorzej”. – Chcemy rozwijać sekcje piłkarską i lekkoatletyczną. Chciałbym, przy pomocy zarządu oraz urzędu miasta, stworzyć w Garwolinie Szkołę Mistrzostwa Sportowego z sekcją piłki nożnej. Będziemy dążyć do uzyskania certyfikatu Akademii Piłkarskiej Polskiego Związku Piłki Nożnej. Celem na najbliższe lata będzie także znalezienie większej liczby stałych sponsorów dla klubu – dodał.