WILGA – MSZCZONOWIANKA 0:3

W Garwolinie Wilga rozpoczęła starcie z Mszczonowianką Mszczonów. Już po 20 minutach było 0:2. Goście pierwszą bramkę strzelili po prostopadłym zagraniu w pole karne już w 6. minucie gry. Drugie trafienie to efekt podbramkowego zamieszania. Po zmianie stron Mszczonowianka podwyższyła wynik spotkania. W kolejnych akcjach GKS grał odważnie i trzykrotnie domagał się odgwizdania rzutu karnego u sędziego. Bezskutecznie.

Porażka Wilgi oznacza spadek na 13. miejsce w tabeli IV ligi, które aktualnie oznacza spadek do okręgówki. Zespół z Garwolina dołączył do Orła. W następnej serii spotkań GKS zagra na wyjeździe z MKS Piaseczno. Orzeł pojedzie na mecz do Jazgarzewa.

– Pracujemy na treningach, aby takich głupich bramek, jak dwie pierwsze, nie tracić. Mamy co chwilę przegrupowaną linie obrony, bo wypadają kolejni zawodnicy przez kartki i kontuzje – skomentował trener Wilgi Damian Milewski. – Po meczu podszedł do mnie trener drużyny przeciwnej i powiedział, że sędziowanie dzisiaj to był skandal. Tak też uważam. Według mnie sędzia nie podyktował nam trzech ewidentnych karnych – dodał.

 

Wilga Garwolin – Mszczonowianka Mszczonów 0:3 (0:2)
Bramki: Damian Pociech 6′, Piotr Cudny 20′, Mateusz Białek 59′
Wilga: Gandarela, D. Papiernik, Kozikowski, Kwiatkowski, Pyra (66′ Alot), Migas (46′ Świder), Rękawek, Paszkowski (62′ Jóźwicki), S. Papiernik, Talar, Kamil Zawadka.