Sekcja Lekkoatletyczna

Podstawowe informacje o sekcji

Sekcja lekkoatletyczna istnieje w klubie GKS Wilga Garwolin od 47 lat. Powołali ją m.in. Zygmunt Żak, Jan Biernacki i Stanisław Makulec. Wychowała m.in. olimpijczyka Olgierda Stańskiego – Sydney 2000 /trener Feliks Błaszczak/ i 8 medalistów Mistrzostw Polski /Annę Galas, Katarzynę Plesińską, Danutę Puszkiel, Małgorzatę Siwak, Stefana Kiczko, Sławomira Miernickiego, Olgierda Stańskiego, Kazimierza Zięcinę i Bartosza Przybysza/.

Na te sukcesy zapracowało łącznie 7 trenerów: Biernacki Jan, Błaszczak Feliks, Buszta Stanisław, Głowacki Grzegorz, Kiczko Stefan, Makulec Stanisław. W latach 80-tych dziewczęta występowały w II lidze, a także zdobyły II miejsce w Pucharze Polski w siedmioboju. Obecnie pod okiem trenera Stanisława Buszty, który pracuje w sekcji nieprzerwanie od 1974 roku, trenuje 11 zawodniczek i 16 zawodników w sześciu kategoriach wiekowych.

Kobiety

Julia Biernacka – młodziczkab. krótkie, skok w dal – IV klasa sportowa Jan Biernacki

Sylwetki najlepszych zawodników sekcji.

Katarzyna Szczegot – zdobyła I miejsce w kategorii K1 w Mistrzostwach Polski w biegu ulicznym na 5 km w Siedlcach, IXm w OOM w biegach przełajowych , oraz IXm w OOM w biegu na 3000m. Ustanowiła rekord powiatu juniorek młodszych na 800m – 2.24.00s, 1000m – 3.03,91s /seniorek/1500m – 4.59.25s. 3000m – 10.39,11, 5000m – 19.24,38,/seniorek/ oraz w mini maratonie/seniorek/ – 16.38s. Łącznie dla barw klubu zdobyła w 2015 roku 8 punktów do OWSDiM. W plebiscycie na najlepszego sportowca powiatu za 2014 rok zajęła III miejsce. Członek kadry narodowej „B”

Klaudia Gałązka – zdobyła III m w kategorii K1 w Mistrzostwach Polski Kobiet w biegu ulicznym na 5km w Siedlcach, rekordzistka powiatu na 5000m młodziczek – 21,30,71s

Julia Biernacka – II m w Ogólnopolskim Finale Czwartków Lekkoatletycznych w skoku w dal, rekordzistka powiatu dzieci starszych w skoku w dal ze strefy – 5.21m,

Natalia Przybysz – mistrzyni Mazowsza Młodzików w biegu na 1000m, mistrzyni regionu siedleckiego w biegach przełajowych, rekordzistka powiatu seniorek na 600m – 1.40.96s.

Katarzyna Salamończyk – Mistrzyni Regionalnych Igrzysk w pchnięciu kulą – Siedlce. Trzykrotnie poprawiała rekord powiatu juniorek młodszych w pchnięciu kulą 3 kg – 11.28m

Agata Szaniawska – mistrzyni Igrzysk Mazowieckich w biegach przełajowych, mistrzyni regionu siedleckiego w biegach przełajowych. Rekordzistka powiatu dzieci starszych w biegu na 600m – 1.54.71s.

Robert Głowala – zajął dwukrotnie XII miejsce w Przełajowych Mistrzostwach Polski Seniorów w Iławie i Mistrzostwach Polski Seniorów w biegu na 10km w Wieliczce. Zwycięzca wielu ogólnopolskich biegów ulicznych. Rekordzista powiatu w biegach na 2000m – 5.38.39s 3000m – 8.38.60s, 5000m – 15.06,91s, 10000m – 30.52.90s, mini maraton – 12.57.0s

Mateusz Kondej – w Mistrzostwach Polski Juniorów w Białej Podlaskiej zajął IX miejsce na5000m i X miejsce w Przełajowych Mistrzostwach Polski Juniorów w Iławie. Mistrz regionu siedleckiego w biegu na 800m. Rekordzista powiatu seniorów na 600m – 1.25.69s, 800m – 1.56.01s, juniorów młodszych na 1000m – 2.35.28s, oraz 5000m – 15.58.67s. Zdobył dla barw klubu 11 punktów do OWSDiM. Członek kadry narodowe „B”.

Robert Świecak – zdobył I miejsce w Mistrzostwach Polski Weteranów w biegu na 10000m w Krynicy, XII miejsce w Mistrzostwach Polski Seniorów w półmaratonie w Pile i XXIV miejsce w przełajowych Mistrzostwach Polski.

Paweł Mikulski – zajął Vm w 6-boju w Mistrzostwach Polski Młodzików w Radomiu, Imiejsce w Mistrzostwach Mazowsza w 6 – boju, II m w biegu na 300m ppł i IIIm w rzucie dyskiem. Rekordzista powiatu młodzików w 6-boju – 3127 pkt oraz na 300m ppł – 43,48s.

Kamil Lada – zdobył V m w Mistrzostwach Polski LZS w Słubicach na 400m i VIm w sztafecie 4x400m, XVIII m w OOM w Łodzi w biegu na 400m. Rekordzista powiatu seniorów na 300m – 36.59s oraz w sztafecie 4x400m – 3.27.80s, a także rekordzista na 400m juniorów młodszych na 400m – 50.48s. Członek kadry narodowej „B”.

Damian Lada – W Mistrzostwach Polski LZS w Słubicach zajął IVm w biegu na 400m ppł i VI miejsce w sztafecie 4x400m. W Finale OOM w Łodzi zajął na 400m ppł XX miejsce.Rekordzista powiatu seniorów na 300m ppł – 40.20s oraz w sztafecie 4x400m – 3.27.80s. Podsiada też rekord powiatu juniorów młodszych na 400m ppł – 57.61s.

Bartosz Przybysz – Na OOM w biegach przełajowych w Iławie zajął XXII miejsce, zwyciężył w mistrzostwach regionu siedleckiego na 1500m. W roku 2013 zdobył srebrny medal w mistrzostwach Polski Młodzików na 1000m. Rekordzista powiatu młodzików na 1000m – 2.40.42s. W powiatowym plebiscycie sportowym za 2013 rok – zajął II miejsce.

Filip Żak – Zajął wspólnie z kolegami VI miejsce w mistrzostwach Polski LZS w Słubicach w sztafecie 4x400m. Rekordzista powiatu seniorów w sztafecie 4x400m – 3.27.80s.

Mateusz Domański – Zajął wspólnie z kolegami VI miejsce w sztafecie 4x400m w mistrzostwach Polski LZS w Słubicach. Rekordzista powiatu seniorów w sztafecie 4x400m – 3.27.80s

Arkadiusz Barcikowski – Zdobył złoty medal w mistrzostwach Mazowsza młodzików na 2000m i srebrny w sztafecie 4x100m. W międzywojewódzkich eliminacjach do mistrzostw Polski młodzików w Pasłęku – zajął III miejsce. Rekordzista powiatu młodzików w biegu na 2000m – 6.20.70s

Michał Kałaska – W mistrzostwach Mazowsza młodzików w Warszawie zajął III miejsce wbiegu na 2000m i II miejsce w sztafecie 4x100m.